* קורסי העשרה למטפלים מקצועיים בתחום * מגוון קורסים וסדנאות לקהל הרחב * התמחות קוסמטיקאיות בתחום הקוסמטיקה הטבעית * חומרי גלם לקוסמטיקה טבעית * מוצרים טיפוליים טבעיים * מוצרי טיפוח וקוסמטיקה טבעיים-אורגניים * קליניקת טיפולים * הגיעו חומרי גלם חדשים: שמן צ'יאה * שמן אורז-סובין * * שמן דמדומניות שחורות * כדורי ויטמינים צבעוניים * הרבל בגס צבעוניים במילויי צמחים שונים.


קורס עיסוי אינדיאני

בשילוב אבני בזלת חמות/קרות

 

כולנו נולדנו לאמא אדמה ותמיד נשאף לחוש את קרבתה. מי שמרשה לעצמו מידי פעם לשכב בנחת על האדמה, להירגע ולתת לאנרגיות לזרום לתוך עורקיו,
מרגיש איך גופו מתמלא מחדש.

עיסוי באבנים חמות הינו במקור עיסוי או טיפול בו השתמשו האינדיאנים של צפון אמריקה כבר לפני כ-300 שנה, והם השתמשו בו כדי לאזן את הגוף פיזית ורוחנית.


על פי המסורת, כשהיו האינדיאנים חוזרים מהצייד, עייפים ו"סחוטים", נשותיהם היו מחכות להם עם קערות מלאות מים רותחים, אבנים ומגבות חמות ומטפלות בהם באהבה ובסבלנות.


העיסוי מתבצע בשילוב אבני בזלת חמות שאינן מעובדות ומשמשות ככלי קיבול בסיסי ביותר של מינרלים ואנרגיות מן הטבע ומעבירה אותן ישירות למטופל.

אבני הבזלת (חמות/קרות) הן בעלות תכונות מיוחדות. בעזרת מגע מבוקר של האבנים על הגוף, מתנקזות ומשתחררות אנרגיות – תהליך זה מכונה בשם: "גאו-תרמו תרפיה", והוא מנצל תכונות חימום וקירור טבעיים לצרכים טיפוליים.


והרי זה כל כך הגיוני:

הנפח שמכופף מטיל ברזל יחמם אותו ורק לאחר מכן יכופף אותו, לא נצליח לבשל מרק אם לא נחמם אותו ולאחר מכן נשים בתוכו את הבלילה שהכנו.

יחסים אישיים בין שני בני זוג מתחילים בחימום, שהוא הכנה, כל פעולה ספורטיבית נכונה מתחילה בחימום גופנו שהוא חלק מאיתנו. אם נרצה לעשות בו שינוי, אם נרצה לתמוך בו שיוותר על כאב, על חסימה – הוא צריך להיות הראשון שיקבל תמיכה של חימום.


על מנת להקל חסימות הנוצרות בצינורות הזרימה, עלינו לפתוח אותם על-ידי כך שנחמם אותם. שילוב הטיפול עם אבנים חמות יכול ליצור הרמוניה של אבנים חמות, שמנים ארומטיים ומגע יד המטפל שיביא לתחושת רוגע וחום פנימי.


הטיפול מעורר תכונה פיזיולוגית חשובה ביותר של "התעמלות כלי הדם", אשר מאיץ את זרימת הדם ומשפר את פעילות הלב, ממריץ את כל מערכות ההתחדשות הטבעית של הגוף, וממלא את המטופל באנרגיה, שלווה ותחושה כללית של זיכוך וטוהרה. במהלך העיסוי משולבות אבנים מחוספסות הנותנות תחושה של פילינג עדין.


העיסוי משלב עבודה הרמונית עם האבנים ועם מגע יד המטפל, כאשר כוחה של האבן משמש כתחליף לכוחו הפיזי של המטפל. כך אנו יכולים להימנע מהפעלה מאומצת של פרקי הידיים, הזרועות ושרירי האגודלים ולחסוך מאיתנו כאבים ופציעות, המוכרים בוודאי לכל מטפל וותיק.


השיטה הובאה לישראל מארה"ב. מפתחת שיטת הטיפול הייחודית הזו היא מרי הניגן – מטפלת הוליסטית אמריקאית מנוסה. יום אחד, כשסבלה כאבים בכתפה החליטה מרי להיכנס לסאונה ובהיותה שם שמעה קול ברור בראשה שאמר לה: "השתמשי באבן".


היא הבחינה באבנים חמות שהיו מונחות בסאונה, לקחה אבן חמה והניחה אותה על כתפה הכואבת, להפתעתה, הכאב הוקל תוך זמן קצר והדבר נתן לה את ההשראה לשלב את טיפוליה עם אבנים חמות.


כיצד נוצרים אבני הבזלת?

האבנים נוצרו כתוצאה מהצטברות משקעים או מפעילות וולקנית.

סלעים הם יסודות כימיים או תרכובות הנמצאות באופן טבעי בקרום של האדמה. אחדים הם תערובת כימית קבועה, אחרים הם שרשרת של תרכובות קשורות, שבהן יסוד אחד מתכתי כולו או חלקי, מה שמסביר את ההבדלים בצבע או בתכונות פיזיקליות אחרות.


בזלת היא לבה כהה וכבדה שהתפשטה על העולם. היא מורכבת בעיקר מפירוקסין, אוליווין, מגנטיט ומתערובות המכילות סידן או סודיום.

סוגי הבזלת נעים מצבע אפור כהה בשילוב ירוק עד כמעט שחור.

הסלעים שנוצרו בפעילות וולקנית באו במגע עם עפרה מתכתית, במשך זמן ארוך וע"י כך נוצרו שינויים מובהקים במרקם, בצבע ובהרכב, התלויים באיזור המקורי בו נוצרו.


הרכבן המינרלי של אותן אבנים מינרליות ידוע בתכונות אצירת החום או הקור שלהן וזה בדיוק ייחודן כאבנים המשמשות לריפוי.


החיבור והבחירה האנרטית והאינטואיטיבית של האבנים נעשית ע"י המטפל. האבנים נמצאות ברחבי הארץ, ובעיקר ברמת-הגולן, מסביב לכנרת ובים-המלח.
באפיקי הנחלים נמצאות אבנים חלקות יותר משחיקת המים.תוכנית הקורס:

 • היסטוריה ופילוסופיה
 • מטרת הטיפול
 • התחברות אנרגטית ובחירת האבנים
 • עזרים וחומרים לטיפול
 • ניקוי האבנים
 • כמות האבנים וגודלן
 • כיצד מחממים את האבנים?


הטיפול השלם: עבודה על כל חלקי הגוף

 • התוויות נגד
 • ריאקציות
 • אבנים וצ'אקרות
 • סידור האבנים בהילה
 • עבודת קור וחום לפי פתולוגיות
 • הדגמה והתנסות

משך הקורס :  2 מפגשים בני 3 שעות אקדמיות בכל מפגש.
עלות הקורס:  -.500 ש"ח

תעודה ___ : בסיום תוענק תעודה לעומדים בדרישות הקורס.מבצע החודש